ROPOPOCHODNE W ZBIORNIKU WODNYM (użycie sorbentów na wodzie)

Wraz z rozwojem gospodarczym rośnie ingerencja ludzi w środowisko naturalne.

Do podstawowych czynników wpływających na zanieczyszczenie środowiska przez
produkty ropopochodne jest niewłaściwa obsługa urządzeń magazynowania i transportu,
wady konstrukcyjne, brak podstawowych zabezpieczeń przed uszkodzeniami i skutkami awarii technicznych, wycieki paliwa podczas transportu cysternami kolejowymi i samochodowymi, wycieki z rurociągów przemysłowych, niewłaściwe postępowanie ze ściekami i odpadami.

Poniżej prezentujemy produkty, z naszej oferty, które służą do ograniczania oraz wychwytywania wycieków substancji ropopochodnych z wody.

RĘKAWY OLEJOWE

Zapory wykonane są z najwyższej jakości waty polipropylenowej. Po pełnym nasączeniu ropopochodnymi zapory utrzymują się na powierzchni wody- NIE TONĄ.

Firma Sintac-Polska Sp. z o.o. oferuje standardowo dwie długości zapór: 1,5 oraz 3 metrowe. Na życzenie Klienta wykonujemy zapory o dowolnych wymiarach.

ZAPORA SINTAC

Zapora Sintac, to rozwiązanie kompleksowe, które umożliwia ograniczenie rozprzestrzeniania się wycieku oraz jego skuteczne pochłanianie.

Zapora utrzymuje się na rękawach sorpcyjnych, które po pełnym nasączeniu ropopochodną nie toną. Specjalistyczne paski zapory umożliwiają łatwą i szybką wymianę rękawów.

Standardowa długość zapory to 6m.

TAŚMA OLEJOWA

Posiada bardzo dużą zdolność sorpcyjną. Długość ponad 30 metrów pozwala ograniczyć i zebrać film olejowy z dużych akwenów. Posiada specjalny sznurek umożliwiający przymocowanie taśmy do łodzi lub do gruntu. Niewielki ciężar pozwala na łatwe transportowanie oraz zastosowanie w trudnodostępnych miejscach.

Zastosowanie

Do ograniczenia rozprzestrzeniania się filmu olejowego na powierzchni wody.

PODUSZKI OLEJOWE

Firma Sintac-Polska Sp.z o.o. wykonuje pod zamówienie różne rozmiary poduszek olejowych, które wypełnione są najwyższą jakością watą polipropylenową.

SORBENT DUCK

Sorbent DUCK®, to lekki sorbent selektywny, który jest stosowany do zbierania produktów ropopochodnych z powierzchni wody. Po pełnym nasączeniu sorbent utrzymuje się na powierzchni wody – nie tonie.

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z tobą.